Incheiem anul cu un egal

20-dec.-2015 23:23

În ultimul meci din acest an echipa noastră a încheiat la egalitate, scor 1-1 cu Dinamo București. După o primă repriză frumoasă, în care pasele au curs bine, am reușit să deschidem scorul în minutul 10, prin golul lui Antonio Jakolis. Un gol venit frumos, după o serie de pase foarte bune. În minutul 20, croatul Antun Palic, a egalat pentru oaspeți, acesta fiind și scorul la pauză. A doua repriză a adus o serie de faze bune ale băieților noștri, însă, din păcate nu am reușit să trecem în avantaj, deși golul a fost atât de aproape când Neluț Roșu a scăpat spre poartă.

Se vede în jocul nostru o creștere, calitatea jocului a crescut, lucru incontestabil, însă nu am reușit să obținem cele trei puncte în această seară. Încheiem anul cu gândul la ultimele jocuri din sezonul regulat și încă ne jucăm șansele.