VICTORIE IMPORTANTĂ PENTRU ECHIPA NOASTRĂ

05-oct.-2024 21:18

CFR Cluj a câștigat, scor 2-1, cu Poli Iași, în a 12-a etapă a Superligii!

Echipa noastră a deschis scorul rapid, în minutul 10, prin Kamara, după un corner executat perfect de Ciprian Deac. În minutul 16, în urma unui alt corner executat de același Ciprian Deac, mingea a ajuns la Rocha, acesta l-a găsit pe Djokovic, care l-a servit excelent pe Munteanu pentru 2-0. Echipa ieșeană a încercat, în minutul 39, să dea replica prin șutul lui Valentin Gheorghe din afara careului, Popa a respins, iar mingea a ajuns la Ștefanovici, care l-a pus din nou la încercare pe goalkeeperul nostru, acesta reușind să respingă și de această dată.

În repriza secundă, în minutul 57, Louis a trimis mingea pe lângă vinclul porții dintr-o lovitură liberă. Gheorghiță a încercat să reducă din diferență în minutul 73, dar Popa a respins și de această dată. În minutul 76, Kamara a primit cel de-al doilea galben după ce l-a lovit pe Todor Todoroski. În minutul 86, Poli Iași a primit un penalty pentru un henț în careu, lovitură transformată de Bordeianu. Partida s-a încheiat cu victoria echipei noastre, scor final 2-1.

Echipa de start: Popa, Camora (C), Abeid, Bolgado, Rocha, Keita (86′ Artean), Djokovic, Panagiotis (46′ Fică), Deac (46′ Korenica), Kamara, Munteanu (90+2′ Ilie)

Rezerve: Hindrich, Mogoș, Iacob, Artean, Ilie, Boben, Filip, Păun, Korenica, Fică, Postolachi, Michael

Antrenor: Dan Petrescu