VICTORIE IMPORTANTĂ LA OVIDIU

01-sept.-2024 20:50

CFR Cluj a câștigat, scor 0-3, în deplasare cu Farul Constanța, în a 8-a etapă a Superligii!

Gazdele au avut prima ocazie a partidei. În minutul 22, după pasa lui Ganea, Iancu a trimis din interiorul careului, dar balonul a trecut mult peste poartă. Cinci minute mai târziu, Rocha a avansat în flancul stâng și a pasat în fața porții pentru Deac, acesta a trimis pe jos de la marginea careului mic și a reușit să deschidă scorul la Ovidiu!

În startul reprizei secunde, în minutul 47, după o centrare în careu, mingea a ajuns la Vînă care a șutat puternic de la marginea careului, dar balonul a trecut pe lângă poarta lui Popa. În minutul 56, după un corner executat de Fică, Bolgado a reluat cu capul din interiorul careului de șase metri și a reușit să înscrie, marcând primul său gol pentru CFR Cluj! Un minut mai târziu, Vînă a șutat puternic din interiorul careului, dar același Bolgado a avut o intervenție excelentă și a respins cu capul în corner. În minutul 81, Doicaru a trimis puternic din lateral, dar balonul a lovit doar bara laterală. În prelungirile reprizei secunde, în minutul 90+3, după pasa lui Bîrligea, Korenica a șutat puternic din interiorul careului și a înscris, stabilind scorul final al partidei, 0-3!

Echipa de start: Popa, Mogoș, Abeid, Bolgado, Rocha, Djokovic, Fică (87′ Artean), Păun (77′ Bîrligea), Deac (C) (66′ Korenica), Kamara (46′ Nkololo), Munteanu (77′ Filip)

Rezerve: Hindrich, Camora, Iacob, Boben, Kun, Filip, Panagiotis, Nkololo, Korenica, Bîrligea, Michael