PETROLUL PLOIEȘTI – CFR CLUJ 0-0

19-oct.-2024 22:28

CFR Cluj a remizat, scor 0-0, în deplasare cu Petrolul Ploiești, în a 13-a etapă a Superligii.

Echipa noastră a avut prima ocazie a partidei. În minutul 6, Zima a respins până la Michael, acesta a șutat din interiorul careului, dar balonul a trecut puțin peste poartă. În minutul 28, după o lovitură de la colțul terenului, Papp a reluat cu capul din marginea careului mic, dar mingea a trecut pe lângă poarta lui Popa.

În repriza secundă, în minutul 72, după cornerul executat de Deac, Ilie a reluat cu capul, dar mingea a trecut peste poarta lui Zima. În minutul 90, după o lovitură de la colțul terenului, Papp a reluat cu capul din interiorul careului, dar balonul a trecut pe lângă poartă. Partida s-a încheiat la egalitate, scor final 0-0.

Echipa de start: Popa, Camora (C), Ilie, Bolgado, Simao, Keita (68′ Păun), Djokovic, Fică, Korenica (83′ Postolachi), Deac, Michael (46′ Louis / 90+4’ Artean)

Rezerve: Hindrich, Gal, Mogoș, Iacob, Boben, Graovac, Artean, Filip, Păun, Postolachi, Louis

Antrenor: Dan Petrescu