PĂRĂSIM EUROPA ÎN ACEST SEZON

29-aug.-2024 22:26

CFR Cluj a pierdut, scor 3-0, în deplasare cu Pafos FC, în manșa retur a play-off-ului Conference League și ratează calificarea în faza următoare a competiției.

Gazdele au avut prima ocazie a partidei. În primul minut, Jairo a interceptat balonul în careu și a încercat să șuteze, dar Popa a reușit să rețină. În minutul 16, Jaja a trimis de la marginea careului mic, dar balonul a trecut pe lângă poartă. Două minute mai târziu, Camora a reluat puternic din afara careului, dar portarul gazdelor a intervenit și a respins. În minutul 28, după pasa lui Jairo, Jaja a trimis din fața porții și a reușit să deschidă scorul. În minutul 30, după o lovitură liberă, Goldar a trimis cu capul din 5 metri și a reușit să înscrie. În minutul 41, Bîrligea a șutat din interiorul careului, dar portarul gazdelor a respins.

În startul reprizei secunde, în minutul 49, gazdele au primit o lovitură de pedeapsă după ce Boben l-a faultat în careu pe Jaja. Tankovic a trimis de la punctul cu var și a reușit să marcheze, stabilind scorul final al partidei, 3-0.

Echipa de start: Popa, Mogoș, Boben, Kresic, Camora (C), Keita (46′ Djokovic), Panagiotis (79′ Fică), Artean (62′ Kamara), Nkololo (87′ Păun), Korenica (62′ Munteanu), Bîrligea

Rezerve: Hindrich, Răcășan, Abeid, Kamara, Păun, Djokovic, Fică, Ajeti, Rocha, Michael, Munteanu, Bolgado

Antrenor: Dan Petrescu