O SEARĂ PERFECTĂ ÎN GRUIA!

25-aug.-2024 21:25

CFR Cluj a câștigat, scor 3-0, cu FC Botoșani, în a 7-a etapă a Superligii!

Echipa noastră a avut prima ocazie a partidei încă din primul minut prin Munteanu, care a trimis din întoarcere din interiorul careului, dar portarul oaspeților a respins în corner. În minutul 21, Kamara a trimis puternic de la distanță, dar Kukik a respins și de această dată.

În startul reprizei secunde, în minutul 52, după o fază excelentă făcută de Kamara, Nkololo a trimis din interiorul careului de șase metri și a reușit să deschidă scorul! În minutul 66, același Nkololo a trimis puternic din lovitură liberă din afara careului, dar Kukik a reușit să respingă. În minutul 70, tot din lovitură liberă, Djokovic a trimis direct pe poartă și a reușit să marcheze un gol spectaculos, dublând avantajul echipei noastre! Intrat în minutul 86, Robert Filip a reușit să marcheze după doar un minut, după pasa lui Munteanu, stabilind scorul final al partidei, scor final 3-0!

Echipa de start: Popa, Rocha, Abeid, Bolgado (76′ Kresic), Iacob (46′ Mogoș), Djokovic (85′ Filip), Fică, Păun (82′ Artean), Kamara (85′ Korenica), Nkololo, Munteanu

Rezerve: Hindrich, Camora, Mogoș, Kresic, Kun, Filip, Artean, Panagiotis, Deac, Korenica, Bîrligea, Michael