NE IMPUNEM ÎN MANȘA TUR CU PAFOS!

22-aug.-2024 22:48

CFR Cluj a câștigat, scor 1-0, cu Pafos FC, în primul meci din play-off-ul UEFA Conference League!

Echipa noastră a avut prima ocazie a partidei. În minutul 10, după o lovitură liberă executată de decarul nostru, Bîrligea a preluat în interiorul careului și a șutat, dar Ivusic a reținut. În minutul 16, Korenica a șutat perfect de la marginea careului și a reușit să deschidă scorul! În minutul 38, echipa noastră a rămas în inferioritate numerică după ce Deac a primit cartonașul roșu.

În startul reprizei secunde, în minutul 48, după o centrare în careu, Anderson a reluat slab iar balonul a trecut pe lângă poarta lui Popa. În minutul 80, după ce a trecut de Dragomir, Nkololo pătruns în careu și a trimis cu stângul, dar balonul a trecut peste poarta oaspeților. Partida s-a încheiat cu victoria echipei noastre, scor 1-0, iar calificarea se joacă în Cipru pe 29 august, de la ora 20:00, pe Alphamega Stadium!

Echipa de start: Popa, Camora (C), Kresic, Boben, Mogoș, Keita (87′ Djokovic), Panagiotis (64′ Nkololo) Artean, Korenica (87′ Abeid), Deac, Bîrligea (76′ Michael)

Rezerve: Hindrich, Bolgado, Graovac, Fică, Abeid, Rocha, Djokovic, Nkololo, Păun, Munteanu, Kamara, Michael

Antrenor: Dan Petrescu