MECI AMICAL | SLASK WROCLAW – CFR CLUJ 1-0

28-iun.-2024 14:49

CFR Cluj a pierdut la limită primul amical al acestei veri cu Slask Wroclaw. Vicecampioana Poloniei s-a impus cu 1-0, după golul marcat de Jezierski în minutul 18.

Dan Petrescu a folosit două echipe diferite în acest prim amical al verii, astfel:

Echipa din prima repriză: Sava, Thaqi, Boben, Kresic, Camora, Keita, Muhar, Tachtsidis, Deac, Kamara, Michael

Echipa din repriza secundă: Hindrich, Fică, Filip, Serebe, Rocha, Artean, Ilie, Avounou, Aussi, Abeid, Păun

Cu ocazia acestei partide de verificare, Armend Thaqi, Mohammed Kamara, Simao Rocha și Andrei Artean au bifat primul meci în tricoul echipei noastre, în timp ce pentru Adiță Păun a fost primul joc de la revenirea la CFR.

Al doilea amical din acest cantonament va avea loc sâmbătă, 29 iunie, de la ora 19:00 (ora României), când îi vom întâlni campioana Slovaciei, Slovan Bratislava.