ÎNVINGĂTORI ÎN MANȘA TUR CU MACCABI PETAH TIKVA

08-aug.-2024 23:46

CFR Cluj a câștigat, scor 0-1, în deplasare cu Maccabi Petah Tikva, în primul meci din turul 3 preliminar UEFA Conference League!

Echipa noastră a avut prima ocazie a partidei! În minutul 3, Bîrligea a centrat în careu, dar balonul a lovit bara transversală. Cinci minute mai târziu, același Bîrligea a șutat în interiorul careului, Wolff a respins, balonul a ajuns la Muhar care a reușit să deschidă scorul! În minutul 25, după cornerul executat de Deac, Mogoș a reluat cu capul din careu, dar balonul a lovit bara. În minutul 35, Dezent a șutat puternic de la distanță, dar portarul nostru a intervenit și a respins în corner.

În startul reprizei secunde, în minutul 60, Deac a centrat din lovitură liberă, Muhar a trimis din 6 metri, dar portarul gazdelor a reușit să rețină. Șase minute mai târziu, Korenica a șutat de la colțul careului, dar balonul a trecut puțin pe lângă poartă. În minutul 80, Hazan a șutat puternic din lovitură liberă, dar balonul a trecut pe lângă poarta lui Sava. Partida s-a încheiat cu victoria echipei noastre, scor final 1-0!

Echipa de start: Sava, Camora (C), Kresic, Boben, Mogoș, Artean, Muhar (85′ Fică), Panagiotis (76′ Keita), Deac (88′ Michael), Korenica, Bîrligea (85′ Postolachi)

Rezerve: Hindrich, Gal, Nkololo, Kamara, Abeid, Graovac, Păun, Keita, Fică, Postolachi, Munteanu, Michael

Antrenor: Dan Petrescu