FC HERMANNSTADT – CFR CLUJ 0-0

21-sept.-2024 19:23

CFR Cluj a remizat, scor 0-0, cu FC Hermannstadt, în a 10-a etapă a Superligii.

Echipa noastră a dominat prima parte a jocului, iar prima ocazie a venit în minutul 14, când Kamara a reluat cu capul, dar portarul gazdelor a respins. În minutul 17, Louis a trimis din apropiere în bară. Fică l-a servit excelent pe Louis, însă șutul atacantului nostru a fost respins de defensiva Sibiului. Cu 5 minute înainte de pauză, Abeid a avut o ocazie importantă, însă fundașul gazdelor a respins.

Tot CFR a controlat și repriza secundă a partidei. Aly Abeid a avut șansa deschiderii scorului, însă șutul său din interiorul careului mic a trecut puțin pe lângă poartă. În minutul 81, Deac i-a pasat lui Păun, dar șutul mijlocașului nostru a fost respins de Muțiu, iar partida s-a încheiat la egalitate, 0-0.

Echipa de start: Popa – Abeid, Boben, Bolgado, Simao – Fică (88’ Artean), Djokovic, Tachtsidis (77’ Păun) – Deac, Munteanu, Kamara

Rezerve: Hindrich – Camora, Peteleu, Iacob, Kresic, Kun, Keita, Filip, Artean, Păun, Postolachi, Michael