CFR CLUJ – UTA ARAD 1-3

28-sept.-2024 21:13

CFR Cluj a pierdut, scor 1-3, cu UTA Arad, în a 11-a etapă a Superligii.

Oaspeții au controlat mai bine prima repriză. În minutul 12, Omondi i-a pasat lui Costache, acesta a șutat din afara careului și a reușit să deschidă scorul. Opt minute mai târziu, Fică a șutat pe centrul porții, dar portarul oaspeților a reținut. În minutul 31, după o lovitură liberă, Bolgado a reluat cu capul din interiorul careului, dar balonul a trecut puțin peste poartă.

În startul reprizei secunde, în minutul 48, Korenica a centrat în careu pentru Tachtsidis, acesta a reluat cu capul și a reușit să aducă egalarea în Gruia! În minutul 64, Costache i-a pasat în adâncime lui Omondi, acesta a trimis pe jos și a reușit să marcheze. În minutul 78, Kadiri a primit balonul în careu, acesta l-a lobat pe Popa și a reușit să marcheze. În minutul 80, Rocha a șutat puternic din afara careului, dar portarul oaspeților a respins în corner. În minutul 85, Michael a reluat mingea cu capul pe spațiul porții, dar Robert Popa a respins în lateral. Partida s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor final 1-3.

Echipa de start: Popa, Abeid (79′ Camora), Boben, Bolgado, Rocha, Djokovic, Panagiotis, Fică (62′ Postolachi), Deac (C) (62′ Păun), Korenica (83′ Michael), Munteanu

Rezerve: Hindrich, Camora, Iacob, Kun, Ilie, Kresic, Keita, Filip, Artean, Postolachi, Păun, Michael

Antrenor: Dan Petrescu