CFR CLUJ – UNIVERSITATEA CRAIOVA 0-2

29-iul.-2024 00:20

CFR Cluj a pierdut, scor 0-2, cu Universitatea Craiova, în a 3-a etapă a Superligii.

Echipa noastră a avut prima ocazie a partidei. În minutul 17, Kamara a șutat puternic din afara careului, dar balonul a trecut pe lângă poartă. În minutul 24, Fică a reluat în forță de la aproximativ 20 de metri, dar Popescu a respins în corner. Înainte de pauză, în minutul 45, Kamara a primit cel de-al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

În startul reprizei secunde, în minutul 52, după cornerul executat de Mekvabishvili, Koljic a reluat cu capul și a deschis scorul. În minutul 67, Crețu a pătruns în careu, a șutat puternic și a reușit să înscrie, dar golul a fost anulat pentru un fault făcut de Oshima în urmă cu câteva secunde. În minutul 90+2, după o lovitură de la colțul terenului, Muhar a reluat cu capul din interiorul careului, dar balonul a lovit bara laterală. În minutul 90+5, Mitriță a trimis din interiorul careului și a reușit să înscrie, stabilind scorul final al partidei, 0-2.

Echipa de start: Sava, Thaqi, Kresic, Ajeti (89′ Muhar), Rocha, Artean, Păun (C) (62′ Korenica), Fică (46′ Keita), Kamara, Nkololo (76′ Bîrligea), Michael (61′ Postolachi)

Rezerve: Hindrich, Camora, Mogoș, Ilie, Boben, Keita, Muhar, Panagiotis, Korenica, Postolachi, Bîrligea, Deac

Antrenor: Dan Petrescu