CFR CLUJ – NEMAN GRODNO 0-0

25-iul.-2024 23:22

CFR Cluj a remizat, scor 0-0, cu Neman Grodno, în primul meci din turul 2 preliminar al UEFA Conference League!

Oaspeții au avut prima ocazie a partidei. În minutul 18, Pantya a trimis din lovitură liberă din apropierea careului, dar balonul a trecut peste poarta lui Sava. Două minute mai târziu, Alykulov a șutat puternic din interiorul careului de 16 metri, dar portarul nostru a reușit să respingă în lateral. În minutul 21, Kamara a centrat în careu pentru Tachtsidis, acesta a reluat din voleu, dar balonul a trecut peste poarta adversă.

În startul reprizei secunde, în minutul 47, Tachtsidis i-a pasat lui Bîrligea în interiorul careului, atacantul nostru a șutat, dar balonul a trecut pe lângă poarta adversă. În minutul 71, deși Korenica a fost faultat în careu, arbitrul asistent a ridicat fanionul pentru ofsaid, iar pentru echipa noastră a fost privată de o lovitură de la 11 metri. În minutul 90+2, același Korenica a centrat în careu din corner, Mogoș a reluat cu capul, dar portarul oaspeților a respins mingea în corner. Partida s-a încheiat la egalitate, scor final 0-0.

Echipa de start: Sava, Camora (C), Ilie, Boben, Mogoș, Keita, Muhar (81′ Păun), Tachtsidis, Kamara (46′ Korenica), Deac (64′ Nkololo), Bîrligea (64′ Michael)

Rezerve: Hindrich, Gal, Thaqi, Abeid, Ajeti, Păun, Korenica, Artean, Peteleu, Fică, Nkololo, Michael

Antrenor: Dan Petrescu