CFR CLUJ – FCSB 2-2

15-sept.-2024 23:47

CFR Cluj a remizat, scor 2-2, cu FCSB, în a 9-a etapă a Superligii.

Echipa noastră a avut prima ocazie a partidei. În minutul 7, Fică a șutat puternic din afara careului, dar Târnovanu a reținut. În minutul 23, pătruns în careu, Tănase a trimis din întoarcere, dar balonul a trecut peste poarta lui Popa. În minutul 36, după pasa lui Rocha, Louis a reluat de la marginea careului de 6 metri și a reușit să deschidă scorul în Gruia!

În startul reprizei secunde, în minutul 50, din pasa aceluiași Rocha, Louis a reluat din apropierea punctului cu var și a reușit să dubleze avantajul echipei noastre! Nouă minute mai târziu, pătruns în careul de 16 metri, Băluță a trimis cu dreptul și a înscris. În minutul 74, Octavian Popescu a șutat puternic de la colțul lung, dar portarul nostru a avut o intervenție excelentă și a reușit să respingă. În minutul 87, Daniel Popa a șutat din interiorul careului în blocajul lui Boben, balonul a ajuns la Dawa care a trimis puternic și a reușit să marcheze. Partida s-a încheiat cu o remiză, scor final 2-2.

Echipa de start: Popa, Mogoș, Boben, Bolgado, Rocha, Djokovic, Păun (64′ Artean), Fică (75′ Postolachi), Deac (C) (89′ Korenica), Kamara (89′ Michael), Munteanu (75′ Filip)

Rezerve: Hindrich, Camora, Abeid, Kresic, Keita, Filip, Artean, Tachtsidis, Lucaci, Korenica, Postolachi, Michael

Antrenor: Dan Petrescu