VIDEO – AL DOILEA AMICAL, O NOUA VICTORIE

22-ian.-2018 20:50

CFR Cluj s-a impus în cel de-al doilea amical al iernii, scor 3-1, împotriva celor de la Rapid Viena. Sebastian Mailat a deschis scorul chiar în minutul 3, reușind primul său gol în tricoul „alb-vișiniu”. Dan Petrescu a schimbat întreaga echipă la pauză, iar imediat după startul reprizei secunde, Rapid Viena a egalat prin Hofmann. În minutul 78, CFR a primit un penalty, iar Deac a transformat de la punctul cu var. Valentin Costache, mijlocaș transferat în urmă cu două săptămâni, a reușit cel de-al doilea său gol în meciurile de verificare și a stabilit scorul final al partidei, 3-1 în favoarea „vișiniilor”.

Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Luchin, Mureșan, Camora – Hoban, Culio – Nouvier, Omrani, Mailat – Țucudean

Au intrat în repriza secundă: Vâtcă, Peteleu, Vinicius, Gilvan, Vlad, Coman, Bordeianu, Djokovic, Păun, Deac, Balde

Rapid Viena: Strebinger – Galvao, Sonnleitner, Schwab, Szanto, Murg, Pavelic, Kuen, Apolinario de Lira, Petsos