VICTORIE ȘI ÎN CEL DE-AL DOILEA AMICAL!

16-ian.-2022 21:34

CFR Cluj s-a impus, scor 4-3, în cel de-al doilea amical al iernii, împotriva echipei UD Alzira.

Formația spaniolă a deschis scorul în minutul 5 prin Perez, stabilind scorul pauzei, 0-1. După pauză, echipa noastră a ieșit mai motivată de la cabine, iar Păun a reușit egalarea în minutul 63. Deac a semnat o dublă din două penalty-uri, iar Graovac a marcat golul cu numărul 4, cu o lovitură de cap. Până la finalul jocului, Alzira a mai punctat de două ori prin Belizon și Zarzo, iar partida s-a încheiat cu victoria echipei noastre, 4-3.

„Ne-a interesat să câștigăm partida, se vede că suntem într-o perioadă de acumulări, încă nu avem ritm de joc, picioarele sunt grele, dar acesta este scopul acestui cantonament, să fim la capacitate maximă atunci când începe campionatul!”, a declarat Andrei Burcă la finalul acestui meci.