VICTORIE ÎN ULTIMA ETAPĂ A SEZONULUI REGULAR!

08-mart.-2024 23:47

CFR Cluj a câștigat, scor 1-0, cu FC Hermannstadt, în ultima etapă a sezonului regular!

Prima repriză a stat sub semnul echilibrului. În minutul 28, Găman i-a recentrat lui Bejan în fața porții, dar Muhar a avut o intervenție excelentă și a respins. În minutul 41, Stoica a trimis un șut plasat, dar balonul a trecut pe lângă poarta lui Sava.

Intrat la pauză, Michael a avut o ocazie excelentă în startul reprizei secunde cu un șut trimis de la distanță, însă Căbuz a respins. În minutul 49, Muhar a reușit să marcheze cu capul, dar reușita a fost anulată pe motiv că mingea părăsise suprafața de joc înaintea golului. În minutele 74 și 79, oaspeții au ratat două șanse de a marca prin Neguț, însă de fiecare dată mingea a trecut pe lângă poarta lui Sava. În prelungirile partidei, Otele a reușit un șut excepțional din marginea careului de 16 metri și a marcat golul cu numărul 13 în Superligă, stabilind scorul final al întâlnirii, 1-0.

Echipa de start: Sava, Camora (C), Ajeti (67′ Ilie), Boben, Mogoș, Keita, Muhar, Tachtsidis (46′ Michael), Deac, Otele, Bîrligea (78′ Avounou)

Rezerve: Hindrich, Bălgrădean, Manea, Abeid, Ilie, Aussi, Filip, Fică, Avounou, Serebe, Michael

Antrenor: Adrian Mutu