VIDEO – VICTORIE IN PRIMUL AMICAL AL IERNII

17-ian.-2018 22:12

CFR Cluj s-a impus categoric, scor 4-0, în primul amical al acestei ierni, împotriva echipei spaniole CD Castellon. Imediat după startul partidei, echipa noastră se afla în avantaj pe tabelă, după ce ibericii au trimis mingea în propria poartă. Hoban a facut 2-0 cu un o lovitură acrobatică, iar Culio a înscris pentru 3-0 înainte de pauză. Intrat în repriza secundă, Costache a semnat primul său gol în tricoul „alb-vișiniu” și ultima reușită a meciului. Mulțumim suporterilor români prezenți în tribunele stadionului din Castellon!

Dan Petrescu a început partida în următoarea formulă: Duka – Manea, Luchin, Mureșan, Camora, Hoban, Culio, Djokovic, Păun, Omrani, Țucudean

Au mai jucat în repriza a doua: Adi Rus – Peteleu, Bordeianu, A. Vlad, Deac, L. Rus, Costache, Vera, Nouvier, Mailat, Balde și Coman