VICTORIE ÎN LIGA 1! CFR CLUJ – FCSB 2-0

14-dec.-2020 00:41

Campioana României a câștigat derby-ul etapei a 13-a cu FCSB cu 2-0, după reușitele lui Ciprian Deac și Valentin Costache.

În minutul 34, centralul Kovacs a acordat penalty pentru echipa noastră după un contact între Miron și Vojtus, iar Deac a transformat cu siguranță de la punctul cu var. Golul victoriei a fost înscris de Costache în minutul 73, după o greșeală în defensiva oaspeților. Mijlocașul nostru a profitat și l-a învins pe Vlad cu o execuție din interiorul careului.

Pentru CFR Cluj urmează meciul cu Dinamo din deplasare, de joi, 23 decembrie, ora 20:30, iar mai apoi vom întâlni pe teren propriu Craiova în 22 decembrie, ora 21:00.

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic (46′ Manea), Vinicius, Burcă, Camora – Deac (77′ Păun), Soares (46′ Hoban), Djokovic – Joca (3′ Chipciu), Rondon (8′ Vojtus), Costache

Rezerve: Sandomierski – Pereira, Latovlevici, Itu