VICTORIE IN LIGA 1! CFR CLUJ – FC BOTOȘANI 1-0

29-iul.-2020 00:13

Echipa noastră a câștigat în această seară meciul cu FC Botoșani, scor 1-0, după golul marcat de Ciprian Deac din penalty.

După un fault al lui Haruț la Pereira, centralul Avram a acordat penalty pentru CFR Cluj, iar decarul echipei noastre a transformat cu siguranță de la punctul cu var. În minutul 55, același Deac a avut șansa dublei, însă șutul său din interiorul careului a fost blocat de Șeroni. La faza imediat următoare, Chindriș de la Botoșani a fost aproape de autogol, însă mingea a trecut pe lângă poartă. În minutul 91, oaspeții au avut primul șut pe poartă prin Dugandzic, însă Arlauskis nu a întâmpinat probleme și a respins, iar meciul s-a încheiat cu victoria noastră, 1-0.

Pentru băieții noștri urmează meciul restant din deplasarea de la FCSB, vineri, 31 iulie, de la ora 20.30.

CFR Cluj➡️ Arlauskis – Susic, Burcă, Vinicius, Camora – Chipciu, Bordeianu, Deac – Fica (Pereira 10’/ Omrani 72′), Rondon, Costache (Itu 46′)