Victorie in Europa League! Alashkert FC – CFR Cluj 0-2

09-aug.-2018 20:13

Campioana României a obținut prima victorie în acest sezon de cupe europene, în deplasarea de la Alashkert FC, scor 2-0, în prima manșă din Turul 3 Preliminar al Europa League! George Țucudean a marcat ambele goluri ale echipei noastre. Prima dată a înscris în minutul 5, în urma unei pase a lui Camora, cu un lob de clasă peste portarul Cancarevic. Imediat după startul reprizei secunde, același Țucudean a obținut un penalty pe care l-a transformat cu siguranță și a stabilit scorul final al partidei.

Echipa de start:

Arlauskis – Manea, Mureșan, Vinicius, Camora – Hoban, Djokovic – Păun, Bordeianu (Ioniță 82’), Mailat (Costache 63’) – Țucudean (Tambe 68’)

Rezerve: Vâtcă – Males, Lang, Peteleu

Returul cu Alashkert FC se va disputa joia viitoare, la Cluj-Napoca, de la ora 20:00! Vă așteptăm pe stadion! Abonații echipei pentru sezonul 2018/2019 au acces gratuit la meciul retur!

sursa foto: Facebook Alashkert FC