VICTORIE ÎN AMICALUL CU UNIREA DEJ

23-mart.-2024 15:30

CFR Cluj a câștigat, scor 1-0, meciul amical cu Unirea Dej.

Echipa noastră a dominat și prima parte a jocului, dar fără să reușească să deschidă scorul.

Intrat în repriza secundă, după o pasă excelentă a lui Falco, Bîrligea a pătruns în careu și a trimis cu dreptul, marcând singurul gol al meciului! Partida s-a încheiat cu victoria echipei noastre, scor final 1-0.

Cu ocazia acestui meci de pregătire, șase juniori ai Academiei CFR, Radu Alexandru, Alberto Cimpoeșu, Paul Ciupei, Răzvan Gligor, Alex Nădășanu și Darius Salak au avut ocazia de a juca alături de prima formație, Radu purtând și banderola de căpitan în ultimele 17 minute ale partidei de verificare!

Echipa de start: Cimpoeșu (GK) (83′ Salak), Kresic (73′ Alexandru), Boben (88′ Fofana), Camora (65′ Mamic), Fică (88′ Zejnullahu), Tachtsidis (73′ Ciupei), Aussi (45′ Bîrligea), El Kaddouri (85′ Gligor), Avounou, Falco (66′ Serebe), Michael (85′ Nădășanu)

Rezerve: Salak (GK), Zejnullahu, Alexandru, Fofana, Mamic, Ciupei, Serebe, Gligor, Nădășanu, Bîrligea

Antrenor: Adrian Mutu