O VICTORIE IMPORTANTA IN LIGA 1! FC VIITORUL – CFR CLUJ 0-1

17-dec.-2018 21:59

Echipa noastră s-a impus cu scorul de 1-0 în deplasarea de la Viitorul, după un meci foarte dificil. CFR a început ezitant partida de la Ovidiu, iar echipa lui Gică Hagi a fost mai periculoasă în startul meciului. În minutul 33, Djokovic a centrat în careu, Omrani a preluat și i-a pasat lui Țucudean care a reluat cu sete în plasa porții lui Cojocaru pentru 1-0. În repriza secundă, Arlauskis a avut o intervenție salvatoare la lovitura de cap a lui Mladen. Până la finalul partidei, echipa noastră și-a apărat avantajul de un gol și se întoarce la Cluj cu toate cele trei puncte.

Felicitări, baieți! Ați obținut o victorie mare!

Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora – Culio, Bordeianu, Djokovic – Deac (89’ Ioniță), Țucudean (65’ Păun), Omrani (90’+4 Lang)

Rezerve: Jesus, Peteleu, Petrila, Costache