UTA ARAD – CFR CLUJ 0-1

26-sept.-2021 23:02

CFR Cluj a învins, scor 1-0 (1-0), UTA Arad, într-un meci contând pentru etapa a 10-a a Ligii 1.

Echipa noastră a obținut o victorie importantă la Arad, în fața celor de la UTA. În minutul 27, Chipciu a marcat singurul gol al partidei cu o execuție superbă. Costache a centrat, Bordeianu a prelungit cu capul, iar Chipciu a înscris pentru 1-0. În repriza secundă, gazdele au avut câteva ocazii prin Isac, Ubbink și Antal, însă echipa noastră s-a apărat eroic, iar cele trei puncte vin la Cluj.

Felicitări, băieți, pentru determinarea și atitudine! Suntem mândri de voi!

Pentru CFR Cluj urmează meciul de acasă cu Randers FC, joi, 30 septembrie, ora 19.45, din Grupa D UEFA Europa Conference League.

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea, Bouhenna, Burcă, Camora (cpt.) – Chipciu, Bordeianu, Culio (Cestor 86′) – Păun (Ștefan 77′), Costache (Boateng 64′), Petrila (Gîdea 86′) / Antrenor: Dan Petrescu

Rezerve: Otto – Ciobotariu, Fica, Gondiu, Graovac