UNIV. CRAIOVA – CFR CLUJ 3-2

10-apr.-2022 23:01

CFR Cluj a pierdut, scor 3-2 (1-1), în deplasare cu Universitatea Craiova, într-un meci contând pentru etapa a patra a play-off-ului.

Gazdele au deschis scorul în minutul 18, prin Crețu, cel care l-a învins pe Otto cu un șut din apropierea porții. Prima ocazie a echipei noastre a venit în minutul 38. Deac a centrat, Bordeianu a șutat, însă mingea a ieșit în afara terenului după ce l-a lovit pe Omrani. Cu 2 minute înainte de pauză, CFR Cluj a reușit egalarea prin Mihai Bordeianu. Omrani a avansat în flancul stâng, a pasat în centrul careului, iar mijlocașul nostru a înscris pentru 1-1.

În startul reprizei secunde, Markovic l-a pus la încercare pe Otto, dar portarul nostru a reținut. Intrat la pauză, Petrila a dus-o pe CFR în avantaj cu o lovitură perfectă de cap, după o centrare bună a lui Omrani. Craiova a egalat în minutul 69, prin Markovic, cel care a șutat din interiorul careului și l-a învins pe Otto. În ultimul minut al jocului, oltenii au dat lovitura și a înscris golul victoriei prin Roguljic, iar meciul s-a încheiat 3-2.

Pentru echipa noastră urmează duelul de pe teren propriu cu FCSB, de duminica, 17 aprilie, ora 20:30.

Echipa de start: Otto – Susic, Graovac, Burcă, Camora – Boateng, Bordeianu (90+5 Sigurjonsson), Deac (86’ Yuri) – Omrani (75’ Păun), Debeljuh (75’ Dugandzic), Neguț (46’ Petrila)

Rezerve: Sava, Manea, Ștefan, Chipciu