“TUCU” MARCHEAZA, IAR CFR SE CALIFICA IN SFERTURILE CUPEI ROMANIEI

31-oct.-2018 23:38

CFR Cluj s-a impus cu 1-0 în deplasarea de la Mediaș și s-a calificat în sferturile Cupei României!

Prima repriză a partidei cu Gaz Metan a fost una echilibrată. Țucudean, în minutul 10, a reluat spectaculos din dreptul punctului cu var, însă mingea a mers peste poartă. Gazdele au avut și ei un șut periculos prin Chamed,  însă Jesus Fernandez a prins cu siguranță mingea trimisă de fotbalistul Gazului.

Echipa noastră a început în forță repriza secundă, a controlat jocul, iar în minutul 64, Țucudean a dat lovitura la Mediaș. Deac a centrat perfect din lovitură liberă, iar “Țucu” a reluat spectaculos în plasa porții medieșene pentru 1-0. După gol, Gaz Metan a presat, și-a creat cateva ocazii importante de poartă, însă apărarea noastră s-a achitat perfect de sarcini.

Scorul a rămas 1-0 în favoarea campionilor noștri și astfel ne-am calificat în sferturile Cupei României!

Suntem bucuroși și îl felicităm pe Claudiu Petrila pentru debutul său la prima echipa!

Jesus – Manea, Vinicius, Lang, Camora – Bordeianu, Culio, Djokovic – Deac (90+1 Petrila), Țucudean (87′ Tambe), Omrani (40’ Păun)

Rezerve: Rus, Mureșan, Radu, Ioniță