„TUCU” LOVESTE DIN NOU! FC HERMANNSTADT VS. CFR CLUJ 0-1

22-sept.-2018 16:20

Campioana CFR Cluj obține un nou succes în Liga 1 la Târgu-Mureș, împotriva echipei FC Hermannstadt, scor 1-0, după golul marcat de golgheterul nostru George Țucudean.

CFR a început cu ghinion partida de la Mureș, după ce stâlpul apărării noastre Paulo Vinicius s-a accidentat și a fost înlocuit cu Andrei Mureșan. Arlauskis s-a remarcat la finalul primei reprize cu o paradă extraordinară la șutul lui Tsomu. CFR a dat lovitura în minutul 65, prin George Țucudean, cel care a marcat golul său cu numărul 7 în acest sezon de Liga 1. Djokovic a pasat cu capul, iar „Țucu” s-a debarasat de fundașul advers și a semnat reușita decisivă a unei victorii extrem de importante!

Campioana României bifează astfel cea de-a 4-a victorie din acest sezon și revine pe prima poziție a clasamentului!