SUNTEM IN SEMIFINALELE CUPEI ROMANIEI! SEPSI OSK vs. CFR CLUJ 0-1

27-feb.-2019 21:52

Campioana CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a trecut în deplasare de Sepsi OSK, scor 1-0.

După o primă repriză echilibrată, în care ambele echipe și-au împărțit momentele de dominare, CFR a ieșit mai motivată de la cabine. Ciprian Deac a executat bine o lovitură liberă, mingea a ajuns la Omrani care a trimis cu capul, însă portarul Fejer s-a opus. După numai câteva minute, echipa noastră a dat lovitura prin Valentin Costache, cel care a reușit primul gol în acest sezon și al doilea în tricoul “alb-vișiniu”. Billel Omrani a profitat de o greșeală în apărarea gazdelor, i-a pasat tânărului mijlocaș, care a înscris cu un șut de la marginea careului de 16 metri. În minutul 78, Hadnagy a reușit o execuție spectaculoasă, însă parada portarului nostru Jesus Fernandez a fost pe măsură.

Partida s-a încheiat cu scorul de 1-0 pentru CFR Cluj, iar echipa noastră s-a calificat în semifinalele Cupei României!

Ne vedem duminică pe stadion! Echipa noastră favorită va întâlni din nou pe Sepsi OSK, de data aceasta în ultima etapă a sezonului regulat, duminică, de la ora 20.00!

CFR Cluj: Jesus – Peteleu, Lang, Mureșan, Camora – Deac, Hoban (76’ Djokovic), Bordeianu – Ioniță (88′ Moutinho), Omrani, Costache (84′ Manea)

Rezerve: Rus A., Males, Petrila, Țucudean