SUNTEM IN OPTIMILE CUPEI ROMANIEI!

26-sept.-2018 22:24

CFR Cluj s-a impus în fața Chindiei Târgoviște, scor 1-0, în șaisprezecimile Cupei României și s-a calificat în optimile competiției. Echipa noastră a început în ofensivă partida, iar în minutul 13 a fost aproape de deschiderea scorului, însă Djokovic a ratat o ocazie importantă. 20 de minute mai târziu, Tambe a reușit primul gol în tricoul “alb-vișiniu” cu capul, după o centrare foarte bună a lui Moutinho. Campioana României a controlat și repriza secundă, însă nu a mai punctat pe tabelă, iar scorul a rămas a rămas același, 1-0, și CFR se califică în optimile Cupei României!