Succes categoric în Liga 1! FC Botosani – CFR Cluj 1-5

03-nov.-2018 23:00
Campioana CFR Cluj a obținut al 4-lea succes consecutiv în Liga 1, scor 1-5, în deplasarea de la FC Botoșani și rămane pe prima poziție a clasamentului și după această etapă.
„Feroviarii” au controlat intreaga partidă și au deschis scorul în minutul 10, când Chitoșcă și-a înscris în proprie poartă. În minutul 28, Juan Emmanuel Culio a majorat diferența de pe tabelă cu un șut de la marginea careului de 16 m, iar CFR a intrat cu un avantaj de două goluri la cabine. Campioană a dat recital în repriza secundăreușind  mai marcheze de 3 ori. Păun a făcut 3-0 pentru CFR cu un șut în forță din afara careului. Deac a semnat golul de 4-0, cu capul, din apropierea porții, iar Omrani a făcut 5-0 pentru CFR Cluj. Ongenda a marcat golul de onoare pentru Botoșani, din lovitură liberă.
Partida s-a încheiat 5-1, iar echipa noastră începe acest retur al sezonului regulat cu maxim de puncte și rămâne pe primul loc al clasamentului!
Hai CFR! Felicitări, băieți!
Echipa de start: Jesus F. – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora – Djokovic, Culio, Bordeianu – Deac (Ioniță 84), Păun, Omrani (Mailat 80)

Rezerve: A. Rus, Peteleu, Lang, Ioniță, Costache, Mailat, Tambe