Sepsi OSK – CFR Cluj 2-1

18-dec.-2023 00:09

CFR Cluj a pierdut, scor 1-2, în deplasare cu Sepsi OSK, în a 20-a etapă a Superligii.

În minutul 18, gazdele au avut prima ocazie a partidei. Ninaj a șutat din interiorul careului, dar Sava a reținut. Câteva minute mai târziu, Tachtsidis a avut șansa deschiderii scorului, însă a șutat în blocajul fundașului celor de la Sepsi. În minutul 32, mijlocașul grec nu a mai ratat ținta și a deschis scorul cu un șut din marginea careului de 16 metri. În minutul 37, Otele a făcut 2-0, însă reușita sa a fost anulată pentru un ofsaid la limită la faza premergătoare reușitei.

După reluarea reprizei secunde, în minutul 54, Bîrligea a rămas singur cu portarul gazdelor dar, din păcate, nu a reușit să marcheze. În minutul 70, gazdele au egalat prin Kallaku, care a șutat în vinclu din marginea careului. Gazdele au dat lovitura și au înscris golul victoriei în minutul 85.

Echipa de start: Sava, Camora (C), Ilie, Kresic, Morgan (90+1′ Filip), Tachtsdis, Cvek, Avounou (68′ Deac), Krasniqi, Otele (68′ Fică), Bîrligea (82′ Juricic)

Rezerve: Hindrich, Bălgrădean, Boben, Nortey, Filip, Fică, Deac, Mihai, Juricic

Antrenor: Andrea Mandorlini