REMIZĂ ÎN PRIMUL AMICAL DIN SPANIA

11-ian.-2023 19:55

CFR Cluj a remizat, scor 1-1, cu Holstein Kiel, în primul amical al iernii.

Formația germană a deschis scorul în minutul 10, prin golul lui Alexander Muhling, cel care a înscris după o nesincronizare în apărarea noastră. Înainte de pauză, după o pasă bună a lui Deac în apropierea porții, Petrila a reușit egalarea și a stabilit scorul final al partidei, 1-1.

Următorul amical al echipei noastre se va juca în 13 ianuarie, de la ora 16:00 (ora României), împotriva formației SV Darmstadt, liderul din liga a doua din Germania. Meciul va fi transmis LIVE pe pagina noastră de Facebook!

Echipa de start: Scuffet, Manea, Yuri, Burcă, Braun, Boateng, Bordeianu, Deac (c), Yeboah, Malele, Petrila

Echipa din repriza secundă: Sava – Hoban, Billong, Kolinger, Camora (c), Roger, Muhar, Cvek, Bîrligea, Maglica, Janga

Antrenor: Dan Petrescu