REMIZA IN DERBY! CFR CLUJ – FCSB 0-0

14-apr.-2019 23:01

CFR Cluj a remizat, scor 0-0, împotriva celor de la FCSB, după un meci în care băieții noștri au lovit de două ori bara!

Prima ocazie a partidei a aparținut oaspeților. Man a șutat de la 16 metri, însă mingea a trecut pe lângă poarta lui Arlauskis. Paulo Vinicius a fost aproape de deschiderea scorului în ultimul minut al primei reprize, când a trimis mingea cu capul în bară, în urma unui corner executat de Deac. În minutul 85, Moutinho a șutat cu stângul de la aproximativ 16 metri de poartă, însă mingea a lovit bara. Partida s-a încheiat cu scorul de 0-0, iar CFR rămâne în fruntea Ligii 1 cu 3 puncte avans față de FCSB.

Vă mulțumim tuturor celor care ați fost astăzi alături de noi!

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Bordeianu, Culio (Moutinho 72′), Djokovic (Hoban 90′) – Omrani, Bud (Costache 61′), Deac

Rezerve: Jesus, Peteleu, Mureșan, Păun