REMIZA IMPOTRIVA ASTREI! CFR CLUJ – ASTRA GIURGIU 1-1

16-feb.-2019 23:54

CFR Cluj a remizat împotriva celor de la Astra Giurgiu, scor 1-1, în etapa a 24-a a Ligii 1! Prima repriza a stat sub semnul echilibrului, cu destul de multe faulturi și cartonașe galbene, fără prea multe ocazii de poartă. Astra l-a pus la încercare pe Arlauskis prin Butean, însă portarul nostru a avut o intervenție excelentă. Giurgiuvenii au rămas însă în inferioritate numerică, după ce Bejan a văzut cartonașul roșu pentru o intrare dură asupra lui Djokovic.

În minutul 53, Andrei Mureșan a deschis scorul pentru echipa noastră, după un corner executat foarte bine de Deac. Fundașul CFR-ului a apărut excelent la colțul lung și a împins mingea în plasă. După doar câteva minute, Păun a avut șansa să facă 2-0, însă Lazar a intervenit la șutul șeptarului CFR-ist.

Astra a revenit pe tabelă în minutul 73, după ce Radunovic a executat o lovitură liberă, iar mingea, deviată de Culio, a intrat în poartă. Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1.

În etapa următoare, CFR Cluj va juca împotriva celor de la Poli Iași, în deplasare, sâmbătă, de la ora 20.00.