RAPID – CFR CLUJ 2-0

17-oct.-2021 22:28

CFR Cluj a pierdut, scor 2-0 (1-0), în deplasare cu FC Rapid, un meci contând pentru etapa a 12-a a Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 27 prin Bălan. După două minute, Chipciu a șutat de la distanță, mingea a prins cadrul porții, însă portarul Rapidului a respins.

Intrat la pauză, Debeljuh a avut șansa egalării în minutul 49, însă mingea trimisă de el a trecut pe lângă poartă. Chiar dacă CFR a început mai bine repriza secundă, gazdele și-au dublat avantajul prin același Bălan în minutul 55, iar partida s-a încheiat cu victoria giuleștenilor, scor 2-0.

Pentru echipa noastră urmează meciul cu AZ Alkmaar, de joi, 21 octombrie, ora 22:00!

Echipa de start: Otto – Manea, Burcă, Cestor, Camora (cpt.) – Boateng (62’ Bordeianu), Păun, Deac – Omrani (62’ Costache), Alibec (46’ Debeljuh), Chipciu (62’ Sigurjonsson) / Antrenor: Dan Petrescu

Rezerve: Bălgrădean, Graovac, Culio, Gîdea, Ștefan