PRIMA VICTORIE DIN NOUL SEZON DE LIGA 1!

20-iul.-2019 23:16

Campioana noastră a făcut spectacol în fața nou promovatei Academica Clinceni, echipă pe care a învins-o cu 4-1!⁣

La primul meci în tricoul „alb-vișiniu”, Mike Cestor a deschis scorul pentru echipa noastră cu o lovitră de cap din interiorul careului. După numai câteva minute, Costache a facut 2-0, tot cu o lovitură de cap, după recentrarea celuilalt jucător U21, Cătălin Itu. Chiar înainte de pauză, Itu a semnat primul său gol în tricoul echipei noastre. Mureșan a trimis cu capul spre poartă, iar tânărul nostru mijlocaș a agățat balonul și l-a trimis între buturi pentru 3-0.⁣

Intrat la pauză pe teren, Luis Aurelio a dus scorul la 4-0, în urma unui corner. Gazdele au marcat gol de onoare în prelungirile partidei, prin Dobrescu.⁣

CFR Cluj a bifat primul succes din actuala stagiune a Ligii 1, iar victoria ne da un moral excelent pentru partida cu Maccabi de miercuri.⁣

Vă așteptăm alături de noi! Împreună putem învinge!⁣

Echipa de start: Arlauskis – Peteleu, Mureșan, Burcă, Cestor – Djokovic (63′ Pereira), Sylla, Itu (46′ Aurelio) – Costache, Rondon (86′ Petrila), Păun⁣

Rezerve: Vâtcă, Susic, Omrani, Hoban⁣