O revenire frumoasa, dar nu suficienta. 2-2 cu FC Voluntari.

07-nov.-2015 20:05

In aceasta seara echipa noastra a incheiat scor 2-2 meciul cu FC Voluntari. Intr-un meci disputat pe stadionul din Stefan cel Mare, echipa „gazda” a deschis scorul in minutul 10, prin Voduț, acesta fiind scorul la pauza, 1-0. In a doua repriza, tot gazdele au marcat, majorand avantajul, prin Novac, in min. 49, pe fondul unui joc slab al baietilor nostri. Cristian Lopez a micșorat diferența în min 75, marcand pentru 2-1 din centrarea lui Tiago Lopes, iar schimbarile pe care le-a efectuat Feri Dican au reimprospatat putin jocul nostru, Jakolis a obtinut o lovitura de pedeapsa, tot Cristian Lopez fiind cel care a adus echipei noastre 1 punct din aceasta deplasare.

Echipa noastra: Marc – Camora, Mureșan, Larie, Lopes – Gomelt (Beleck, ’46), Petrucci – Păun (Nouvier ’60), Nascimento, Bruno (Jakolis ’65) – Cristian

Puteam mai mult, am vrut mai mult, am vrut neaparat cele trei puncte, acest lucru fiind clar pe final, cand au fost mai multe ocazii la ambele porti, insa acum e important sa privim spre meciul urmator, impotriva celor de la CSMS Iasi.