O NOUA VICTORIE CATEGORICA! DINAMO – CFR 0-3

04-dec.-2018 22:05

Campioana României s-a impus într-un mod categoric în deplasare cu Dinamo București, scor 3-0.

Echipa noastră a dominat partida și a reușit să deschidă scorul în minutul 35 după o acțiune personală a lui Adiță Păun, finalizată cu un gol de excepție. În minutul 42, Țucudean a fost aproape de 2-0, însâ portarul dinamoviștilor s-a opus.

Imediat după startul reprizei secunde, Katsikas l-a faultat în careu pe Țucudean, arbitrul a acordat penalty, iar Culio a transformat impecabil lovitura de la 11 m. Dupa golul de 2-0, Dinamo a avut cateva ocazii, dar tot CFR Cluj a dat lovitura de grație, prin George Țucudean, cel care a înscris cu o execuție splendidă.

Campioana a bifat astfel cel de-al 13-lea meci fără înfrângere în toate competițiile.

Felicitari, băieți! Ați obținut o nouă victorie importantă în Liga 1!

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora  Djokovic, Bordeianu (Lang 84′) – Culio, Deac, Păun (Moutinho 76′),  Țucudean (Costache 90′)

Rezerve: Jesus, Peteleu, Ioniță, Tambe.