O NOUA VICTORIE A CAMPIOANEI!

24-nov.-2018 20:24

Campioana CFR Cluj continuă pe primul loc al clasamentului după ce s-a impus cu scorul de 1-0 în deplasare cu Concordia Chiajna.

„Feroviarii” au controlat întreaga partidă și au deschis scorul în minutul 23, prin Damjan Djokovic, cel care a reluat foarte bine cu capul, din interiorul careului mic, după un corner de pe stânga foarte bine executat de Păun.

În cea de a 2-a repriză, Deac a executat o lovitură liberă, de la aproximativ 25 de metri, lateral dreapta, dar a trimis peste poarta aparată de Greab.

Partida s-a încheiat 0-1, iar echipa noastră bifează cel de-al 11-lea meci fară înfrângere! ⚽

Hai CFR! Felicitări, băieți!

Echipa de start: Arlauskis G., Manea, Vinicius, Mureșan, Camora, Djokovic, Culio, Păun (Bordeianu 68′), Deac, Omrani (Ioniță 75′), Țucudean (Lang 90+4′)

Rezerve: Jesus F., Lang, Peteleu, Costache, Tambe