NK MARIBOR – CFR CLUJ 0-0

19-aug.-2022 01:02

CFR Cluj a remizat, scor 0-0, în manșa tur cu NK Maribor din play-off-ul UEFA Conference League.

Echipa noastră a controlat jocul cea mai mare parte a primei reprize, însă fără să își creeze mari ocazii de poartă. Jefte în câteva rânduri a apărut în careu, dar de fiecare dată a fost blocat de adversari. În minutul 32, Scuffet a avut o intervenție bună la șutul lui Bozic din interiorul careului.

În partea a doua, Yeboah a fost periculos în câteva rânduri însă fără rezultat pe tabela de marcaj. În minutul 84, Scuffet a avut o nouă intervenție providențială la șutul lui Bozic, iar partida s-a încheiat la egalitate, 0-0, iar calificarea se joacă în Gruia, joi, 25 august, de la ora 20:00.

Echipa de start: Scuffet – Manea, Yuri, Burcă, Camora – Boateng (30′ Muhar), Cvek (88′ Hoban), Deac (73′ Malele) – Yeboah, Jefte (46′ Păun), Roger (88′ Petrila)

Rezerve: Bălgrădean, Bordeianu, Braun, Brucic, Buș, Mistrati, Kolinger