MECI NEBUN LA TIMISOARA! ACS Poli Timisoara – CFR Cluj 4-3

26-aug.-2017 20:46

Din păcate, prima înfrângere a venit mai devreme decât ne-am așteptat, în deplasarea de la Timișoara. Munteanu a deschis scorul în minutul 2, cu un șut în forță de la 35 de metri. Înainte de pauză, Cânu a majorat diferența de pe tabelă cu o lovitură de cap. După gol, Dan Petrescu l-a pierdut și pe Ciprian Deac, cel care a suferit o accidentare. Imediat după startul părții secunde, Timișoara a mai marcat de două ori prin Drăghici și Munteanu, însă băieții noștri au luptat și au reintrat în joc. Balde și Moutinho au venit cu forțe proaspete de pe bancă, iar primul dintre ei a marcat o dublă, semnând primele sale goluri în tricoul „alb-vișiniu”. Cânu și-a trimis balonul în propria poartă, iar scorul a ajuns la 4-3! Băieții au luptat eroic pe final pentru egalare, însă tabela a rămas neschimbată.

O un eșec din care avem multe de învățat, însă e o înfrângere care ne va face cu siguranță mai puternici! Avem o pauză de două săptămâni, iar mai apoi ne așteaptă un alt meci tare cu CSU Craiova!