LIGA 1, ETAPA 14: POLI IASI – CFR CLUJ 2-1

28-oct.-2019 23:40

CFR Cluj a pierdut împotriva celor de la Poli Iași, scor 2-1, în etapa a 14-a a Ligii 1, într-un meci ce s-a disputat la Botoșani.

Echipa noastră a deschis scorul în minutul 10 prin Costache și a mai ratat câteva ocazii importante în prima parte a jocului prin Rondon și Costache. Pe fondul unui joc bun al echipei noastre, Iașiul a egalat în minutul 45 prin Passaglia. În repriza secundă, formația moldavă a înscris golul de 2 la 1 prin Gallego. În minutul 85, CFR putea primi un penalty, însă centralul Marius Avram a considerat că hențul lui Bădic a fost în afara careului, iar partida s-a încheiat cu victoria ieșenilor.

E un eșec care ne face mai puternici! Ne vedem sâmbătă în Gruia, la ora 20:30, avem meci împotriva celor de la Academica Clinceni.

Politehnica Iași – CFR Cluj 2-1 (0-1)

Au marcat: Passaglia 45′, Gallego 76′ / Costache 10′

Cartonașe galbene: Loshaj 20′, Diallo 77′, Bădic 83′

Au evoluat pentru Poli Iași: Târnovanu – Cabral (Gallego 46′), Mihalache, Diallo, Bădic – Passaglia, Loshaj – Popadiuc (Devesa 79′), Breeveld, Horșia – Cristea (Horșia 66′)

Rezerve: Rusu – Bălan, Hațiegan, Șerban

Au evoluat pentru CFR Cluj: Arlauskis – Susic, Vinicius, Pașcanu, Camora – Luis Aurelio (Deac 65′), Hoban, Păun – Costache (Bordeianu 78′), Rondon, Pereira (Golofca 65′)

Rezerve: Jesus – Burcă, Butean, Petrila