Inceput de retur, nu final de campionat

20-oct.-2015 08:58

In aceasta seara, echipa noastra a incheiat scor 1-2 meciul disputat in compania celor de la FC Viitorul. In ciuda unei prime reprize bune facuta de baietii nostri, cu 5 ocazii bune de gol, scorul la pauza a fost 0-0. In cea de-a doua repriza, oaspetii au punctat primii pe tabela, prin golul lui Chitu, in minutul 56, pentru ca in minutul 64, Cristian Lopez sa egaleze pentru noi. Oaspetii au fost, insa, cei care au marcat din nou, pentru 1-2 in min. 67, prin golul lui Romario Benzar, acesta fiind si rezultatul final.

Mergem mai departe, returul campionatului abia a inceput, asa ca acum trebuie sa privim inainte spre urmatoarea partida, in deplasarea de la Timisoara din 23 octombrie, unde avem nevoie sa strangem randurile si sa aducem punctele in Gruia.