INCEPEM SEZONUL CU O REMIZA. CFR CLUJ – POLI IASI 1-1

14-iul.-2019 00:48

Campioana noastră a început noul sezon al Ligii 1 cu o remiză, scor 1-1, împotriva echipei CSM Politehnica Iași.

Ciprian Deac a deschis scorul pentru CFR Cluj în minutul 23. Mario Camora a centrat perfect în fața porții, iar “decarul” echipei noastre a trimis cu capul în plasa porții lui Rusu. După 10 minute, Camora a șutat din interiorul careului, însă mingea, deviată de un fotbalist ieșean, a trecut peste poartă. Imediat după startul reprizei secunde, Rondon a avut șansa desprinderii, însă n-a ajuns la mingea trimisă de Deac în gura porții. În minutul 62, mijlocașul Iașiului Loshaj a egalat pe tabelă, după o acțiune personală.

După câteva minute, Iașiul a mai avut o ocazie, însă Arlauskis a respins excelent. Intrat în repriza secundă, Omrani a centrat perfect, iar Deac a fost aproape să realizeze dubla, însă mingea trimisă cu capul a fost prinsă de goalkeeperul moldovenilor. În minutul 85, Rondon a fost faultat în careu, însă centralul Cătălin Popa nu a acordat lovitură de la 11 metri pentru echipa noastră.

Ultima ocazie a partidei a aparținut Iașiului. După un contraatac, Cristea a trimis mingea în bară. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1, iar acum ne îndreptăm toată atenția la meciul cu FC Astana de miercuri, ora 21:00.

Avem nevoie de voi pe STADION pentru a reuși să întoarcem soarta calificării! Biletele online se vor pune în vânzare începând de mâine, iar la casele de bilete începând de luni!