Inca trei puncte in clasament: CFR Cluj – Astra 2-0

17-feb.-2018 23:48

Echipa noastră obține un nou succes în Liga 1, scor 2-0, pe teren propriu în fața Astrei Giurgiu.

Veteranul Culio a deschis scorul în minutul 8, după o centrare perfectă a lui Ciprian Deac și o deviere a unui fundaș giurgiuvean. Mijlocașul argentinian a ajuns la 7 goluri înscrise în acest sezon. Băieții noștri au început în ofensivă repriza secundă, iar Țucudean și Hoban și-au trecut în cont câte o ocazie mare. Atacantul venit de la Viitorul în această iarnă nu l-a mai iertat pe Iliev, iar în minutul 67 a marcat primul său gol în tricoul “alb-vișiniu” și a stabilit scorul final al partidei, 2-0.

Cipri Deac a semnat assist-ul cu numărul 10 în acest sezon, fiind lider într-un clasament al celor mai buni pasatori, iar George Țucudean a reușit golul său cu numărul 12 în ediția 2017/2018 și l-a egalat pe Harlem Gnohere în clasamentul golgheterilor.

Felicitări, băieți! Hai CFR!

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora – Hoban (Bordeianu 78′), Djokovic – Deac, Culio, Ioniță (Omrani 63′) – Țucudean (Costache 84′)

Rezerve: Vâtcă, Peteleu, Luchin, Balde

Astra: Iliev – Butean, Bejan, Polczak, Stan – Seto, Mrzljac – Buș (Balaudre 61′), Matei (Chipirliu 70′), Moise (Biceanu 83′)- Abang

Rezerve: Lazar, Radunovic, Dandea, Erico