Inca nu e gata!

01-dec.-2015 23:21

CFR Cluj - CS U Craiova (29)

O seara de 1 decembrie in care nu putem sarbatori in Gruia, asa cum ne-am fi dorit. Intr-un meci in care pe statistica am fost de la egal la egal cu oaspetii, toate pana la scor, care nu a fost insa in favoarea noastra. Internationalul roman, Cristi Sapunaru, a deschis scorul in minutul 12 cu un sut plasat, insa la pauza puteam intra cu un egal, insa Beleck nu a reusit in ultimele minute sa treaca de portar la cateva ocazii uriase. In a doua repriza, Ioan Hora a punctat din nou pentru echipa oaspete in minutul 69. Jocul bun al baietilor s-a vazut prin golul lui Antonio Jakolis, din min. 75, insa cateva minute mai tarziu, Cristian Lopez a luat la tinta bara, iar pe final, o parada a portarului echipei oaspete au facut ca scorul sa ramana doar 1-2 in favoarea oaspetilor de la Pandurii.

Pacat de jocul bun al baietilor din aceasta seara, speram ca urmatorul meci, tot de acasa, de vineri, sa aduca in sfarsit victoria pe care o asteptam atat de mult, inca de la victoria obtinuta impotriva Stelei. Inca nu e gata, trebuie munca, trebuie ca echipa sa se adune si sa realizeze ca inca se poate obtine obiectivul – de a accede in Play-Off la finalul sezonului regulat.

Inca se poate, baieti! Hai sa muncim pentru asta!