FCSB – CFR CLUJ 3-3

24-ian.-2022 03:10

CFR Cluj a remizat, scor 3-3, în primul meci oficial din 2022, împotriva celor de la FCSB.

Contrar cursului jocului, gazdele de la FCSB au deschis scorul în minutul 24, după ce anterior acelui moment, CFR și-a creat o ocazie mare prin Debeljuh. În minutul 36, atacantul croat a reușit egalarea pentru echipa noastră. Deac a centrat dintr-o lovitură liberă, iar Debe a reluat cu capul în poartă. Înainte de pauză, vârful nostru a adus-o pe CFR în avantaj, după o nouă pasă a lui Deac.

În minutul 71, gazdele au reintrat în joc, după golul lui Vali Gheorghe. După numai câteva minute, Alex Chipciu, intrat în repriza secundă, a readus-o pe CFR în avantaj cu un șut perfect din interiorul suprafeței de pedeapsă. În ultimul minut al prelungirilor, FCSB a egalat din nou, prin  Iulian Cristea, iar partida s-a încheiat la egalitate, 3-3.

Pentru CFR Cluj urmează meciul din etapa 23 cu FC Botoșani, de luni, 31 ianuarie, ora 20:00.