FCSB – CFR CLUJ 1-1, IAR TITLUL SE JOACA!

29-apr.-2018 22:03

Echipa noastră a remizat, scor 1-1, pe Arena Națională în fața celor de la FCSB, iar titlul de campioană se joacă!

CFR Cluj și FCSB au oferit un meci intens, disputat și extrem de tacticizat. Prima repriză a stat sub semnul echilibrului. În partea secundă jocul s-a animat, iar băieții noștri au reușit deschiderea scorului prin Djokovic, în minutul 76, cel care a reușit șut extraordinat de la 20 de metri de poartă. Egalarea a venit, din păcate, în prelungirile partidei. Planic a făcut 1-1, după un contratac al FCSB-ului, la primul șut periculos pe poartă al adversarilor.

Suntem dezamăgiți după acest rezultat, însă nu am pierdut războiul. Titlul se joacă, iar noi, toți cei din familia CFR, sperăm în continuare.

Felicitări tuturor pentru dăruire! Felicitări, băieți!