FC VIITORUL – CFR CLUJ 3-1

06-oct.-2019 23:13

Echipa noastră a suferit cel de-al doilea eșec din acest sezon, în deplasarea de la Viitorul, scor 3-1.

Gazdele de la Viitorul au început în ofensivă partida de la Ovidiu, iar în minutul 27 conduceau cu 1-0 pe tabelă. Rivaldinho a șutat în fața porții, iar Peteleu a trimis mingea între buturile lui Arlauskis. După mai puțin de 10 minute, Viitorul a făcut 2-0 prin Cosmin Matei, cel care a înscris cu un șut incredibil de la peste 30 de metri.

CFR Cluj a revenit mai motivată de la cabine, iar în minutul 47 Traore a fost aproape de gol, însă Căbuz a respins incredibil lovitura de cap a ivorianului. Pe fondul unui joc bun al echipei noastre, Viitorul a făcut 3-0 pe contraatac. Căbuz a respins din nou incredibil în minutul 66 la șuturile lui Costache și Bordeianu. Centralul Găman a acordat penalty în urma unui fault al lui Căbuz la Costache, iar Culio a înscris pentru echipa noastră. Traore putea să o readucă pe CFR în joc în minutul 87, însă a ratat din numai câțiva metri de poartă.

Ne așteaptă o pauză binemeritată, după o perioadă aglomerată cu deplasări lungi si meciuri dificile, iar băieții vor reveni mai puternici pe teren!💪🏼

CFR Cluj➡️ Arlauskis – Peteleu, Cestor, Vinicius, Camora – Hoban (Pereira 60′), Itu (Bordeianu 46′), Culio (Deac 81′) – Păun, Traore, Costache