FC DINAMO – CFR CLUJ 0-3

07-nov.-2021 22:20

CFR Cluj a câștigat, scor 3-0 (2-0), cu FC Dinamo, un meci din etapa a 15-a a Ligii 1.

Echipa noastră a controlat în totalitate prima repriză și a deschis scorul în minutul 14 cu capul, după o centrare perfectă a lui Deac din lovitură liberă. După numai 3 minute, Debeljuh a dublat avantajul echipei noastre. Deac a întors pentru Omrani, iar acesta a pasat perfect pentru Debeljuh, care a deviat pentru 2-0. Până la pauză, Boateng și Bordeianu au mai avut două șanse de a înscrie pentru echipa noastră.

În minutul 54, Omrani l-a lansat pe Debeljuh, însă Torje l-a blocat pe atacantul nostru în ultimul moment. Deac a scăpat singur cu portarul gazdelor, însă Eșanu s-a opus. În minutul 80, Sacko a centrat perfect în fața porții, iar Deac a marcat pentru 3-0 și a stabilit scorul final al partidei.

Pentru echipa noastră urmează o pauza prilejuită de meciurile echipelor naționale!

Echipa de start: Otto – Manea, Graovac, Burcă, Ștefan, Bordeianu (81’ Păun), Boateng (64’ Culio), Deac (86’ Gîdea), Omrani, Debeljuh (86’ Chipciu), Sacko (81’ Costache) / Antrenor: Dan Petrescu

Rezerve: Bălgrădean, Camora, Bouhenna, Alibec